2.kapitola

16. března 2013 v 16:14 | Pepé |  Za hranicema-Kapitolovka
Tak mám další kapitolku ..
A na večer, přesně v 16:59, jsem Vám nastavila další obrázky, které jsem kreslila, když jsem si ještě místo Pepé říkala Pepi ;))
Tak ať se líbí ..Alison se s trhnutím probrala a musela se hodně soustředit, aby se nerozplakala naplno. Dívala se opět z okna, ale výhled nevnímala. Myslela na svůj sen, na to, jak si nepřeje, aby se jí pořád zdál. Copak se nevyspí ani v letadle? Doma si na to zvykla, bylo jí jasné, že její pocit viny a smutek ji klidně spát nenechají, ale aspoň v tom letadle, tu chvilku ji spánek mohly povolit. Copak toho chtěla tolik? To jistě ne. Chtěla si jen spočinout, zapomenout na všechno, co se stalo, zapomenout na svou bolest a tížící vinu. To vědomí, že už se mamince neomluví, nikdy jí neřekne, jak moc jí miluje, to ji tížilo a bránilo ji ve veselí. Její kamarádi a dosavadní přítel se za těch pár dní snažili, nějak ji rozveselit ale její úsměvy byly jen předstírané. Srdce ji bolelo stejně tak, jako když to přepísknete se sluncem, až vás z toho bolí hlava, je vám zle-snad na zvracení, nejste schopni přemýšlet, a ani vnímat. Takhle se cítila i Alison. Její srdce jí pukalo, trhalo se na milion kousků a nechtělo držet pohromadě. Jak by taky mohlo za těchto okolností? Opustili ji rodiče, následně byla nucena opustit přátele, a aby toho nebylo málo, musela se rozejít i s přítelem. S Heathem už to sice nebylo takové jako dřív, a ona věděla, že jí zahýbá, ale nemohla mu to vyčítat. Vždyť ona dělala to samé a navíc si asi začala. Nehlídala to, ale věděla o tom. Poprvé mu zahnula se svým novým sousedem Erikem. Byl to pohledný třicátník a jí vždycky starší typy přitahovaly. Už totiž byly zkušení, věděly, co přesně od života chtějí a neměly hloupé narážky na její nedostatky. S Erikem to bylo úplně jiné než s Heathem. On ji zval do drahých restaurací, kupoval jí drahé dary a v sexu byl velmi zkušený. To Heath, ten měl rád jen určitý styl a toho se držel. Nikdy nechtěl experimentovat, nechtěl zkoušet nic nového, prostě ho bavil stereotyp. Ale Alison už nudil. S Erikem vyzkoušela tvrdší sex, se spoustou provazů nebo pout, což zrovna nebyl její šálek čaje, ale jednou ji to nezabilo. Navíc se řídí pravidlem, že vyzkoušet se má všechno. Mezi tím, co občas zašla přespat k sousedovi, se našly i dny, kdy šla na rande s úplně jinými lidmi. Tedy mužským pohlavím. Zvali ji a jí se to líbilo. To byl její rituál na první sobotu v měsíci, neboť Heath měl tyhle noci vyhrazené pro posezení nad pivem s klukama, ale ona dobře věděla, že v již zmíněné sobotní večery spí se svou nevlastní sestrou, což bylo naprosto pošahané. Ale vlastně ani ne. Vždy´t oni dva k sobě neměly žádný vztah. Ani jeden z rodičů neměl stejnou krev jako oni dva. Takže se to dá brát, jako když spí s kamarádkou. Nebo prostě nějak tak. Ale i přesto, že oba měli románky s jinými, Alison s více, nerozešli se spolu. Situace, ve které se nacházeli, jim vyhovovala. Ač jinému člověku by mohla připadat divná, šílená nebo odpuzující, jim to nevadilo. Jejich okolní vztahy byly veřejným tajemstvím. Proto se i Alison v ten osudný den pohádala s rodiči.
Maminka si ji prohlížela s odporem v očích a nechápavě u toho vrtěla hlavou. Po Alisonině hádce s otcem a neustálým nutkáním mít poslední slovo, mamince došla řeč a snad ji i neposlouchal hlas.
,,Ty děláš, jako by si nikdy neexperimentoval, otče." Vmetla mu to do tváře, nebojácně se přitom dívala do jeho očí a myslela na to, jak by se asi choval Erik, kdyby sem s ní přišel, tak jak původně plánovali. Díky všem svatým, že ho na rychlo zavolali do nemocnice. V ten moment, kdy mu volali, byla sice naštvaná, neboť se těšila na další sex s ním, ale teď byla ráda, že tu není, a nemusí čelit otcovu hněvu. Ale třeba by se mu postavil a řekl,... sakra, co by vlastně řekl? Že sex s jeho dcerou je skvělý a jestli chce, ať se přidá? Alison věděla, že by toho byl schopný a nad tou představou se znechuceně otřásla. Brr... sex s vlastním otcem? To ani za mák. Ale tak, co jiného by mohl Erik říct? Kdyby to ten večer nebyl Erik, ale třeba Heath, jistě by řekl, že jemu to nevadí, protože i on má ještě jednu známost. Ale taky by ji obhajoval, a nenechal by jejího otce, aby na ní ječel taková hnusná slova, jako že je coura nebo děvka. Pak by ji patrně chytil za ruku a odvedl ven.
,,Já jsem byl vždy věrný tvé matce." Řekl to tónem, který naznačoval, že nelže a že je na sebe za to hrdý. S láskou v čích se na moment podíval na maminku a ta mu jeho láskyplný pohled oplatila. Pak se ale točil zpátky a v očích měl to samé zhnusení, jako před tím.
,,Nevím, po kom to máš, ale po nás jistě ne! Je mi z tebe zle, i když jsi má krev."
,,No jelikož je to můj život a o tebe tu tedy nejde, je hlavní jaký ze sebe mám pocit já. A když se nad tím tak zamyslím," řekla a protočila oči ke stropu. Pravou rukou si mnula bradu, jako že přemýšlí a pak jen pokrčila rameny a vrátila se do stejné pozice, jako před chvilkou. ,,myslím, že já to se sebou nějak přežiju. Vlastně bych si mohla najít ještě jednoho. Spát jen se dvěma je po nějaké době un-" ani svou větu nestihla doříct, neboť ji od táty přiletěla facka, kterou nečekala. Její ruka okamžitě nahradila tu otcovu, jen v pomalejším tempu a s citem. V očích ji naskočil šokovaný výraz a snad i nevěřícnost nad tímhle činem. Její otec ji nikdy nebil, nikdy jí neplácl ani přes zadek a teď se rozhodl, že jí dá facku a vskutku velmi bolestnou? Ani on zřejmě nemohl uvěřit, že ta ruka opravdu dopadla na její tvář a tvářil se taky šokovaně. Matka stejně tak. Alison se probrala jako první, její šokovaný výraz nahradil nenávistný.
,,Netvař se tak. Nejspíš už jsi ji potřebovala dost dlouho. Jsi rozmazlená, sobecká, drzá, nic a nikdo tě nezajímá-no jasně, kromě tvých kluků, domů chodíš jen, když zatoužíš po vlastní posteli a ještě se mnou mluvíš tímto tónem. Nepřeju si, aby ses takhle dál chovala. Změň své chování, svůj postoj k životu. Ukonči buď vztah s Heathem, nebo s tím druhým a taky mi dej svoji kreditku. Ode dneška se tvůj život změní, nic nebude jako dřív. A změníš se i ty!" kdyby jen tušily, jak moc velkou pravdu táta má. Ten den se jí změnil život a to úplně celý.
,,Kdybys jen tušil." Říkala si a ani netušila, že ta slova řekla na hlas. To jí došlo, až když se její spolusedící zeptal, co že to říkala. Jen nad tím mávla rukou a tím gestem udělala tlustou čáru i za myšlenkami tímto směrem. Už nebude dál přemýšlet o jejich posledním společném dni, už nedovolí, aby ji její hloupé chování a tvrdohlavost se vzpurností zabíraly všechen čas, ve který si měla číst české časopisy a procvičovat tím své znalosti.


,,Milí cestující, právě jsme přistály v Praze na Letišti Václava Havla. Prosím, abyste letadlo opustili civilizovaně, a za celou naši posádku Vám děkuji, že jste letěli práv s naší společností." Letuška mluvila srozumitelně a hlasitě, ale přes ten šum lidí, kteří se zvedali a brali si svá malá zavazadla, ji stejně nebylo moc rozumět.
,,Jsem tu." Šeptla si pro sebe Alison a pořádně se nadechla. Nevěděla, jestli si má ulevit, že konečně, nebo se znovu nadechnout, že tak brzy. Druhá varianta je asi lepší, říkala si v duchu a následovala dav ven z letadla. V hale by na ni měl čekat při nejlepším Conn, při nejhorším nikdo a bude muset jet taxíkem. Nene, Conn jí v telefonu slíbil, že bude čekat na letišti, tak svůj slib určitě dodrží. Aspoň v to doufala. Jenže když už se svou hromadou kufrů stála uprostřed haly, Conna nikde neviděla. Ale jak by mohla mezi tolika lidmi? Rozhodla se řídit svým instinktem a jít ven, snad jemu naproti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 17. března 2013 v 20:53 | Reagovat

Pěkný ;-) I když přednášky rodičů nesnáším (ať už jde o cokoli), v tomhle se jim ani nedivím. :D No, ať už na ně byla Alison vzteklá nebo ne, určitě nechtěla, aby zemřeli... :-( Jsem zvědavá na pokračování! :-) Konečně je v ČR! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama